Перейти до основного вмісту

Міжнародний день гір

Сьогодні, 11 грудня, в Україні та світі відзначається Міжнародний день гір. Про це заявив Комітет з питань екологічної політики Верховної Ради України. У цей день  закликають  спільноту берегти унікальні природні гірські системи. 2 клас теж не стояв посторонь, і дізналися про цей день. Під керівництвом Бабич Олександри Сергіївни діти дивилися відео-матеріал, слухали факти та цікавинки. Поки що цей день, звичайно, не став вихідним календарним днем, але для жителів Прикарпаття це дійсно знаковий день, який гуцули намагаються відзначати з властивим для українців розмахом – піснями, танцями, хорошим домашнью їжею. Цікаві факти про Карпатські гори

  • Саме в Карпатах розташовано більше 20% лісового запасу всієї України.
  • Карпатським горам понад 25 млн років, що за природними мірками говорить про те, що вони ще досить молоді.
  • Найбільша ширина Карпат досягає 430 км, а це відстань досить велика.
  • Ще зі шкільних уроків багато з нас пам’ятають, що найвищою точкою є гора Говерла. Її висота сягає 2061 м. Дістатися на вершину цієї гори честь для багатьох туристів. Деякі встановлюють на ній прапори на знак того, що досягли найбільшої вершини. Непідготовленим людям рекомендується підніматися на вершину тільки зі спеціально навченими фахівцями.
  • У Карпатах також розташоване найбільше і саме мальовниче гірське озеро – Синевир. Місцеві жителі складають про озеро безліч дивовижних легенд і сказань. Туристи із завмиранням серця слухають хвилюючі історії. Посередині водойми знаходиться невеличкий острівець, що робить озеро з висоти пташиного польоту схожим на око. Воно утворилося приблизно 10 тисяч років тому.
  • Людина настільки не раціонально використовує природні ресурси, що за останні кілька десятиліть території лісів скоротилися майже втричі. Якщо і далі піде в такому темпі, то горам загрожує важка доля.
  • Через стрімку вирубку лісів страждають і самі місцеві жителі. В горах почастішали повені. Багато людей залишаються не тільки без городів, але і без житла, яке виявляється затопленим.
  • Свою “лепту” внесли і туристи. Вздовж доріг можна зустріти гори сміття, яке викидають прямо з автомобілів. Звичайно, це позначається на екологічному стані місцевості.

Вирушаючи в Карпати відпочивати не забувайте, що чистота планети насамперед. Не чекайте поки настане Міжнародний день гір, ставтеся до них з повагою в будь-який день. Відпочивайте в чистій місцевості і з чистим серцем! 







Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

1000 днів незламності

 Сьогодні в нашій школі відбулася особлива подія – урок пам’яті та підтримки під назвою "1000 днів незламності" , присвячений героїзму українського народу та вшануванню пам’яті тих, хто віддав своє життя за мир і свободу. Разом із учнями 3 та 4-Б класу Бабич О.С. та Дідик Т.Б. ми переглядали презентацію, яка розповідала про важливість кожного дня боротьби, що триває вже понад тисячу днів. Особливу увагу Под'ячева Л.Л. приділила історіям загиблих воїнів із нашого краю, Барабоя, які залишили по собі незламний приклад відданості Батьківщині. Діти з великим хвилюванням слухали розповіді про подвиги захисників, усвідомлюючи, що саме завдяки їм вони мають можливість вчитися та жити під мирним небом. Атмосфера в класі була сповнена поваги й вдячності до наших героїв. Після цього учні писали листи та слова підтримки для воїнів, які зараз знаходяться на передовій. У своїх словах вони передали тепло своїх сердець, побажали захисникам здоров’я, сили духу та якнайшвидшої перемоги. Ко...

«16 днів проти насильства: урок доброти та підтримки»

У рамках акції "16 днів проти насильства" учні 3-го та 4-Б класів разом із класними керівниками Бабич О.С. та Дідик Т.Б. провели виключно теплий і важливий захід. Дітям підготували інтерактивну презентацію, яка допомогла усвідомити, що таке насильство, як його розпізнати та чому важливо бути підтримкою один для одного. Після презентації учні долучилися до символічного флешмобу: кожен з них одягнув браслет-годинник "16 днів проти насильства", щоб нагадати про необхідність боротьби з цією проблемою. Особливим моментом стало "коло доброти". Діти утворили коло, де передавали один одному червону кульку – символ підтримки, дружби та турботи. Той, хто отримав кульку, чув у свою адресу теплий комплімент. Це викликало щирі усмішки, радість та згуртованість у класі. Такі активності не тільки навчають протидіяти насильства, а й формують довіру, взаємоповагу та вміння цінувати один одного. Ми впевнені, що ці "16 днів" залишать слід у серцях дітей і створять ...

«СКАЗульки про тварин: як третій клас долучився до Тижня боротьби зі сказом»

 У рамках "Тижня боротьби зі сказом" у 3 класі відбувся цікавий і пізнавальний урок, який провела  Андрейку Олена Леонідівна вчитель  із предмету "Здоров'я, безпека та добробут". Метою заняття було  ознайомлення дітей із небезпекою, його симптомами та способами профілактики, а також навчити правильній поведінці у разі контакту з тваринами. На уроці учні переглянули анімаційне відео "СКАЗульки про тварин" , яке в доступній і захопливій формі розповіло про сказ, шляхи його передачі та правила безпеки при контакті з тваринами. Після цього діти активно обговорювали побачене: як поводитися з бездомними  чи невідомими тваринами, чому важливо вакцинувати домашніх улюбленців, та що робити у випадку укусу чи підряпини. Захоплені яскравими героями з відео, учні легко засвоїли нову інформацію та поставили багато запитань, демонструючи свой інтерес. Завдяки такому уроку діти дізналися, як піклуватися про своє здоров'я, і ​​зрозуміли, що відповідальність за св...