Перейти до основного вмісту

Міжнародний день гір

Сьогодні, 11 грудня, в Україні та світі відзначається Міжнародний день гір. Про це заявив Комітет з питань екологічної політики Верховної Ради України. У цей день  закликають  спільноту берегти унікальні природні гірські системи. 2 клас теж не стояв посторонь, і дізналися про цей день. Під керівництвом Бабич Олександри Сергіївни діти дивилися відео-матеріал, слухали факти та цікавинки. Поки що цей день, звичайно, не став вихідним календарним днем, але для жителів Прикарпаття це дійсно знаковий день, який гуцули намагаються відзначати з властивим для українців розмахом – піснями, танцями, хорошим домашнью їжею. Цікаві факти про Карпатські гори

  • Саме в Карпатах розташовано більше 20% лісового запасу всієї України.
  • Карпатським горам понад 25 млн років, що за природними мірками говорить про те, що вони ще досить молоді.
  • Найбільша ширина Карпат досягає 430 км, а це відстань досить велика.
  • Ще зі шкільних уроків багато з нас пам’ятають, що найвищою точкою є гора Говерла. Її висота сягає 2061 м. Дістатися на вершину цієї гори честь для багатьох туристів. Деякі встановлюють на ній прапори на знак того, що досягли найбільшої вершини. Непідготовленим людям рекомендується підніматися на вершину тільки зі спеціально навченими фахівцями.
  • У Карпатах також розташоване найбільше і саме мальовниче гірське озеро – Синевир. Місцеві жителі складають про озеро безліч дивовижних легенд і сказань. Туристи із завмиранням серця слухають хвилюючі історії. Посередині водойми знаходиться невеличкий острівець, що робить озеро з висоти пташиного польоту схожим на око. Воно утворилося приблизно 10 тисяч років тому.
  • Людина настільки не раціонально використовує природні ресурси, що за останні кілька десятиліть території лісів скоротилися майже втричі. Якщо і далі піде в такому темпі, то горам загрожує важка доля.
  • Через стрімку вирубку лісів страждають і самі місцеві жителі. В горах почастішали повені. Багато людей залишаються не тільки без городів, але і без житла, яке виявляється затопленим.
  • Свою “лепту” внесли і туристи. Вздовж доріг можна зустріти гори сміття, яке викидають прямо з автомобілів. Звичайно, це позначається на екологічному стані місцевості.

Вирушаючи в Карпати відпочивати не забувайте, що чистота планети насамперед. Не чекайте поки настане Міжнародний день гір, ставтеся до них з повагою в будь-який день. Відпочивайте в чистій місцевості і з чистим серцем! 







Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Всесвітній день дитини

  Всесвітній день дитини Відзначається щорічно 20 листопада. 1954 року Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам запровадити святкування цієї дати, як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованій на  забезпечення благополуччя дітей у всьому світі. ООН запропонувала урядам святкувати це й день у будь-який із днів, який кожен із них визнає доцільним, і припустила, що загальне святкування Всесвітнього дня дитини сприятиме зміцненню солідарності та співпраці між націями. А 20 листопада знаменує день, у який асамблея ухвалила 1959 року Декларацію прав дитини, а 1989 року - Конвенцію про права дитини. Сьогодні учні 2 класу дивилися пізнавальне відео.  Дізнавалися що таке день дитини, чому його визначають.  Грали в гру "Дозволено".

Різдвяна казка

Сніг пушинками кружляє, Біле міряє шитво. Раз на рік таке буває: Свято! Сніг! Зима! Різдво!   Іван Франко Сьогодні діти 2 класу на уроці Мистецтва слухали М. Леонтович. «Щедрик» у виконанні Тіни Кароль та дитячого хору, Carol of the Bells – гурту «Pentatonix». Діти співали та були дуже враженні, що не тільки на англійській мові співають щедрівки. Та також в співучій Україні теж.  Прочитавши  казку В. Сухомлинського «Зайчик і Місяць».   Створили  ілюстрацію до казки В. Сухомлинського «Зайчик і Місяць» у змішаній техніці.

Міжнародний день чаю

 Ч ай-надзвичайно корисний, смачний та ароматний напій, який щодня вживають більшість людей. Для багатьох народів чай є продуктом першої необхідності. Тому щороку 15 грудня за ініціативи Центру Науки та Спілкування планета святкує Міжнародний день чаю. Щодня ми часто вживаємо вислови “Ходімо почаюємо”, “Може, чаю?”, “Заходь на чай”. Тому сьогодні учні 2 класу разом із класним керівником Бабич Олександри Сергіївни  провели  виховну годину. Діти  дізналися про різні види чаю, про церемонії чаювання у Китаї, Україні, Англії. Слухали багато нових фактів про чай та саму історію виникнення чаю. Та зробили поробки. Дітям дуже сподобалось. А саме головне, що дізналися нову інформацію, з якою поділяться зі своїми рідними та друзями.