Перейти до основного вмісту

 9 листопада – День української писемності й мови. Це день вшанування пам’яті Нестора Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Мова й писемність є факторами, що утворюють культуру. Якщо у людей відібрати право або можливість говорити рідною мовою, то це буде найважчим ударом по їхній рідній культурі. Якщо в людини відібрати книги рідною мовою, то вона втратить найважливіші скарби своєї культури. Початок писемності — особлива віха в історії кожного народу, в історії його культури.

Олександр Олесь 
   Рідна мова в рідній школі
Рідна мова в рідній школі!
Що бринить нам чарівніш?
Що нам ближче, і миліш,
І дорожче в час недолі?!
Рідна мова! Рідна мова!
Рідна мова! Рідна мова!
Перші матері слова,
Перша пісня колискова.

Як розлучимось з тобою,
Як забудем голос твій
І в вітчизні дорогій
Говоритимем чужою?!.
В кому думка прагне слова,
Хто в майбутнім хоче жить,
Той всім серцем закричить:
«В рідній школі рідна мова!»





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

1000 днів незламності

 Сьогодні в нашій школі відбулася особлива подія – урок пам’яті та підтримки під назвою "1000 днів незламності" , присвячений героїзму українського народу та вшануванню пам’яті тих, хто віддав своє життя за мир і свободу. Разом із учнями 3 та 4-Б класу Бабич О.С. та Дідик Т.Б. ми переглядали презентацію, яка розповідала про важливість кожного дня боротьби, що триває вже понад тисячу днів. Особливу увагу Под'ячева Л.Л. приділила історіям загиблих воїнів із нашого краю, Барабоя, які залишили по собі незламний приклад відданості Батьківщині. Діти з великим хвилюванням слухали розповіді про подвиги захисників, усвідомлюючи, що саме завдяки їм вони мають можливість вчитися та жити під мирним небом. Атмосфера в класі була сповнена поваги й вдячності до наших героїв. Після цього учні писали листи та слова підтримки для воїнів, які зараз знаходяться на передовій. У своїх словах вони передали тепло своїх сердець, побажали захисникам здоров’я, сили духу та якнайшвидшої перемоги. Ко

Різдвяна казка

Сніг пушинками кружляє, Біле міряє шитво. Раз на рік таке буває: Свято! Сніг! Зима! Різдво!   Іван Франко Сьогодні діти 2 класу на уроці Мистецтва слухали М. Леонтович. «Щедрик» у виконанні Тіни Кароль та дитячого хору, Carol of the Bells – гурту «Pentatonix». Діти співали та були дуже враженні, що не тільки на англійській мові співають щедрівки. Та також в співучій Україні теж.  Прочитавши  казку В. Сухомлинського «Зайчик і Місяць».   Створили  ілюстрацію до казки В. Сухомлинського «Зайчик і Місяць» у змішаній техніці.

Міжнародний день чаю

 Ч ай-надзвичайно корисний, смачний та ароматний напій, який щодня вживають більшість людей. Для багатьох народів чай є продуктом першої необхідності. Тому щороку 15 грудня за ініціативи Центру Науки та Спілкування планета святкує Міжнародний день чаю. Щодня ми часто вживаємо вислови “Ходімо почаюємо”, “Може, чаю?”, “Заходь на чай”. Тому сьогодні учні 2 класу разом із класним керівником Бабич Олександри Сергіївни  провели  виховну годину. Діти  дізналися про різні види чаю, про церемонії чаювання у Китаї, Україні, Англії. Слухали багато нових фактів про чай та саму історію виникнення чаю. Та зробили поробки. Дітям дуже сподобалось. А саме головне, що дізналися нову інформацію, з якою поділяться зі своїми рідними та друзями.